Neohodnotené

Stmievací nástenný ovládač

Tento nástenný dotykový ovládač Vám umožní ovládať až 4 zariadenia, alebo skupiny zariadení. Je určený pre dve farby LED zdrojov maximálne.

Skladom na predajni (5 ks)
Kód: SR-ZV9001T4-CCT-EU
Značka: Sunricher
€89
Kategória: Diaľkové ovládače
Záruka: 2 roky
Napájanie: Batéria
zg 9002t cct eu 1
Výpredaj

Ako prádavné ovládanie je plne integrovateľný do systému Z-Wave.

Poporuje až 5 asociačných skupín, pričom každá asociačná skupina určená pre zariadenia môže spojíť až 5 zariadení.

Pridanie LED pásu do systému Z-Wave Smart Home nie je zložité, stačí LED pás pripojiť pomocou RGBW modulu. Avšak aby ste mohli kedykoľvek tento LED pás ovládať cez aplikáciu alebo scénu, musí mať stály prívod 230V. Problém vzniká vtedy, pokiaľ nemáte správne pripravenú elektroinštaláciu.

Práve tento problém rieši tento jednoduchý vypínač. Stačí, aby ste LED pás s RGBW modulom pripojili na stály prívod a namiesto klasického vypínača na stene použijete práve tento ovládač. Stačí ho totiž napájať 230V a vďaka správnym nastaveniam Vám dokáže ovládať nie len LED pás, ale aj mnoho ďalších zariadení a samozrejme aj spúšťať scény. 

Na prednej strane nájdeme dotykové tlačítka, no hlavným prvkom je samozrejme farebná škála, vďaka ktorej je možné ovládať farbu LED pásu alebo LED žiarovky

IMG_20190826_132935

Zo zadnej strany je zariadenie veľmi jednoduché, nakoľko sa len napája z prívodu 230V, takže sú k dispozícií dve svorky. Samozrejme tu je tlačítko na pridávanie do Z-Wave systému.

IMG_20190826_133003

Samotný ovládač sa zmestí do klasickej inštalačnej krabice.DSC00688

Po správnom zapojení ovládača máme v systéme Smart Home dve možnosti jeho používania. 

Pridruženia: základná možnosť používania je samozrejme pridruženie. Vďaka tomuto spôsobu nastavenia nám ovládač funguje aj bez riadiacej jednotky. Pridruženia sú dostupné v 4 skupinách (každá maximálne 5 zariadení). Následne si medzi skupinami prepíname tlačítkami na vrchnej strane ovládača. Toto nám dáva možnosť ovládať z jedného ovládača napríklad LED pás a ďalšie 3 svietidla nezávisle na sebe, prípadne až 4 LED pásy nezávisle na sebe. Kombinácie samozrejme môžu byť také, ako ich potrebujete.

Scény: tlačítka 1-4 na vrchnej strane ovládača slúžia zároveň ako tlačítka na aktiváciu scén, pričom podporovaný je dvojklik. To znamená, že si môžete vytvoriť 4 scény, ktoré jednoducho spustíte poklikanim tlačítka 1 až 4. Scény samozrejme môžu kombinovať akúkoľvek funkciu v Smart dome.

Jedným ovládačom tak môžete prehľadne ovládať či už osvetlenie ale aj scény v jednej miestnosti, prípadne aj v celom dome. Preto je to ideálne riešenie pre miestnosti, kde máte viac okruhov svetiel a chcete sa zbaviť nutnosti používať viacero vypínačov. 

Jednotlivé tlačítka na tomto ovládači majú tieto funkcie:

Tlačítko 1-4: stlačením sa prepína medzi zariadením, ktoré chcete ovládať. Dvojklik spúšťa scénu 1 až 4.

Tlačítko S1 - S2 - S3 - S4: Pokiaľ máme pridružený LED pás, stlačením vypínate/zapínate dané zariadenie prípadne s nimi viete spúšťať pridružené scény.

Tlačítko slniečka: Podržaním slniečka nastavujete intenzitu aktuálne farby, ktorú máte nastavenú.

Tlačítko vypnutia/zapnutia v strede: Vypína/zapína zariadenie pridružené k skupine, ktorú práve ovládate.

Farebná škála: Jednoduchým posunom prstu po farbách alebo kliknutím na zvolenú farbu sa mení farba ovládaného zariadenia. 

Výhody:
+ Jedinečné riešenie, pokiaľ chcete skutočne plnohodnotne ovládať svietenie 

+ Možnosť ovládať až 4 skupiny zariadení nazávisle na sebe
+ Perfektne fungujúce nastavovanie farieb
+ Ovládanie až 4 scén
+ Pekný dizajn

Nevýhody:
- Ovládač neviete ovládať bez pohľadu naň, teda klasické "buchnutie po vypínači" na zapnutie svetla nie je možné.