Neohodnotené

Google Home Hub

Google Home Hub je jedinečný Smart displej, ktorý Vám umožní hlasové ovládanie Vášho Smart domu ale poslúži aj ako vynikajúci hlasový asistent.

V%C3%BDhody%20n%C3%A1kupu%20FIBARO

Tešíme sa
Kód: GOO_NEST_HUB
Značka: Google
€95 –6 % €89
Kategória: Gadgety
Napájanie: 5VDC
Protokol: Wifi, Bluetooth
Typ zásuvky: US - Redukcia na EU v cene
Farba reproduktora: ČIERNA
Rozmery: 118mmx178,5mmx67,3mm
Hmotnosť: 480g
Google Home Hub
Výpredaj
€95 –6 %

Google (NEST) Home Hub
Najpodarenejší domáci asistent s displejom


 

Jedinečný Foto rámik

Google Home Hub Vám v základe poslúži ako jedinečný Smart foto rámik. Vďaka úžasnému 7" displeju je každý obrázok ako vytlačený. Navyše, vďaka jednoduchej integrácií s Google Photos sú všetky Vaše fotky z telefónu okamžite v rámiku.

ezgif-6-fba7e03001ce

Displej sa vďaka senzoru intenzity svetla dokonale prispôsobuje okolitému osvetleniu. Preto sa fotky krásne zobrazia aj v noci bez toho, aby Vás oslňovali.


 Vaše obľúbené recepty vždy po ruke.

S Google Home Hubom Vám stači povedať "OK Google, how to bake a Hommade Pizza" a Google Vám okamžite na displeji ukáže recepty na domáce Pizze. Vyberiete si tú správnu a Home Hub Vás bude krok po kroku navigovať procesom pečenia. Jednoducho Vám povie prvý krok, počká na Vás a keď ste hotový, poviete "Ok Google, Next step"... Jedinečnou funkciou pri receptoch je aj to, že pokiaľ sa v recepte píše, aby ste nechali cesto odstáť 30 minút, tak Vám Google hneď ponúkne možnosť nastaviť časovač. Je to také jednoduché.

Google Home recepty


Prehrávajte Youtube videa a Spotify hudbu či TunIN rádia

Google Home Hub je ideálnym spoločníkom pre tých, ktorí obľubujú Youtube či Spotify. Stačí povedať, "Ok Google, play videos by HomeSystem.sk on Youtube a Google Home Vás hneď začne prehrávať naše video recenzie. Pokiaľ však malý displej nestačí, Google Home Vám pri správnom prepojení s Google Chromecast umožní prehrávať čokoľvek priamo na TV.  

Screenshot 2019-09-26 at 13.42.54   Google rutiny

 

Google Vám ponúka jednoduchý spôsob, ako si spríjemniť Vaše každodenné rutiny. Stačí povedať "Ok Google, Good morning" a Google Vám povie tie najdôležitejšie informácie, ktoré Vás vždy ráno zaujímajú, ako je predpoveď počasia, premávka na ceste do práce, novinky zo sveta alebo Vám len jednoducho začne hrať Vašu obľúbenú hudbu. Samozrejme, pri prepojení na Smart Home systém môžete do rutín zakomponovať aj ovládanie zariadení, napríklad vytiahnutie žalúzií, zapnutie kúrenia v obytnej časti či zapnutie kávovaru. 

       Technické parametre:

  • Rozmery a hmotnosť 7,02 v W • 4,65 v H
  • 7 ”dotykový displej LCD
  • Reproduktor s plným rozsahom
  • Dotykový senzor
  • Podpora Wi-Fi a Bluetooth
  • Napájanie 15 W adaptér
  • DC napájací konektor
 
Homey Dash na Google Home Hub

 

Hlasový asistent všade, kde ho potrebujete

Google Home Hub v spojení s ostatnými Google zariadeniami je však oveľa viac ako len Smart displej. S Google asistentom môžete naozaj spolunažívať. Príkaz OK Google môžete použiť vo Vašom smart telefóne (vyžaduje sa mať funkciu zapnutú) ale aj v každom Google Home zariadení. Ak teda chcete niečo pridať do kalendára, jednoducho poviete "Ok Google, add meeting with HomeSystem guys to my calendar tomorrow at 11AM" a google asistent to zapíše do Vášho google kalendára. Akékoľvek otázky, ktoré potrebujete zodpovedať, o športe, preklady do iných jazykov, informácie o počasí, informácie o premávke, ale aj akékoľvek všeobecné informácie. Na to všetko Vám Google Home odpovie. Pokiaľ neviem, zobrazí Vám výsledok hľadania na wikipédií. 

ezgif-6-f1fd35f0102d

Telefonovanie, budíky, poznámky... Milión funkcí nie je ani možné zhrnúť do popisu. Cez Google Home môžete telefonovať, prehrávať rovnakú hudbu v každej miestnosti Vášho domu, nastavovať si budíky, nechávať odkazy, vytvárať nákupné zoznamy... Je na každom, ktoré funkcie Google Home využijete, pretože je ich toľko, že určite nevyužijete všetky. Už je to prakticky bežná vec, že Google Asistent dokáže ovládať akýkoľvek Smart Home systém. To znamená, že stačí urobiť správne prepojenie s Fibaro Home Center alebo s Homey, Homee, Vera... a od toho momentu môžete hlasom ovládať funkcie Vášho Smart Home, ako aj spúšťať scény. Navyše, Google Home Hub Vám po swipnutí prstom od hora dole zobrazí všetky prepojené Smart zariadenia v miestnosti, v ktorej je priradený. Ak ho máte napríklad v kancelárií, zobrazia sa tam všetky zariadenia priradené do kancelárie. Samozrejme, je jednoduché prepínať sa po miestnostiach podľa potreby. 

20190926_150125       20190926_150144

 

S Homey o kúsoček ďalej...

Integrácia s riadiacou jednotkou Homey umožňuje integráciu do hlbšia ako len možnosť ovládať zariadenia hlasom. Je totiž možné priamo v aplikácií Homey ovádať Google Home Hub, keďže sa jedná o Chromacast zariadenie. Pomocou Flows teda môžete spustiť Vašu obľúbenú hudbu alebo youtube video, keď prídete domov. Avšak s trochou trpezlivosti je možné aj na samotnom Google Home Hub zobraziť rozhranie Homey.ink alebo Homey Dash.


 

Porovnanie s Amazon Echo

Porovnať týchto dvoch hlasových asistentov v rýchlosti nie je jednoduché. Avšak pokiaľ ste užívateľmi Android ekosystému (Telefón, TV, Android Auto...) tak Google Home ponúka hlbokú integráciu. Taktiež, keďže Youtube a iné služby sú vlastí Google, integrácia s týmito službami je naozaj detailná. Navyše, Google Home na Vaše sieti vystupuje ako Chromecast zariadenie, takže naň môžete posielať obraz, fotky alebo hudbu priamo z Vášho mobilu či tabletu. 


 

Výhody:

+ Super dizajn
+ Relatívne dobrá cena
+ Systém, ktorý vyvíja Google, takže je pekný, stabilný...
+ Možnosť ovládania funkcií vďaka ChromeCastu
+ Reproduktor postačuje na prehrávanie rádií
+ Jednoduché nastavenie
+ Nemá kameru, takže nie je potrebné riešiť súkromie
+ Fyzický vypínač mikrofónov

Nevýhody:

- Neobsahuje natívny prehliadač internetu
- Neposlúži ako bežný tablet, nakoľko nemá aplikácie

Predstavenie Google Home