Neohodnotené

ON/OFF relé zabudované v dvojitom vypínači TKB

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

Momentálne nedostupné
Kód: TKBETZ56-D
Značka: TKB Home
€55 –14 % €47,50
Kategória: Moduly pre ovládanie Smart 230V osvetlenia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
Napájanie: 230VAC
Rozmer: 85x85x35mm
IP ochrana: IP25
Spínanie: 1x1380W
Vyžaduje sa N: áno
Z-WAve vypínač
Výpredaj
€55 –14 %

Z-Wave vypínač TKB zabudovaný v dvojitom vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave relé zabudované priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB vypínač, aj napriek tomu, že má zabudované len 1xON/OFF Z-Wave relé má z prednej strany až dve tlačítka. Jedno tlačítko priamo ovláda vstavané Z-Wave relé a môže spínať záťaž až do 1380W. Druhé tlačítko slúži len na aktiváciu scén v systéme automatizácie (musí byť podporované riadiacou jednotkou). To znamená, že k druhému tlačítku môžete priradiť akúkoľvek akciu vo Vašom inteligentnom dome, napríklad spínanie iného Z-Wave zariadenia alebo napríklad vypínanie všetkých zariadení v dome. Podporované sú taktiež funkcie dvoj a troj stlačenia tohto tlačítka.

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Druhé tlačítko dokáže ovládať prakticky čokoľvek v systéme
+ Výhodná cena

Mínusy:

- Na vyriešenie "schodišťáku" je treba viacero týchto vypínačov

- Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný dvojpákový vypínač so zabudovaným Z-Wave relé
  • Dvojitý vypínač (jeden vypínač ovláda relé, druhému je možné priradiť rôzné akcie)
  • Moderný dizajn
  • Vyžauduje sa N vodič
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 6A / 1,380W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus