Neohodnotené

Stmievač zabudovaný vo vypínači TKB

TKB ponúka vo svojej sérií vypínačov so zabudovaným Z-Wave relé asi najjednoduchší spôsob, ako premeniť osvetlenie vo svojom dome na Smart osvetlenie. Jednoduchou výmenou vypínačov za vypínače TKB dosiahnete možnosť ovládania osvetlenia, bez extra kabeláže či hlbokých krabičiek.

Na objednávku (> 5 ks)
Kód: TKBETZ55-S
Značka: TKB Home
€59,99
Kategória: Moduly pre ovládanie Smart 230V osvetlenia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
Napájanie: 230VAC
Rozmer: 85x85x35mm
IP ochrana: IP25
Spínanie: 1x300W
Vyžaduje sa N: áno
14268 stmievac zabudovany vo vypinaci tkb
Výpredaj

Z-Wave stmevač TKB zabudovaný vo vypínači je perfektným riešením na vybudovanie smart svietenia pokiaľ nemáte v dome predpripravené hlboké krabičky pod vypínačmi, aby ste pod klasický vypínač mohli zabudovať bežné relé. Vďaka tomu, že tento vypínač má Z-Wave stmievač zabudovaný priamo vo svojom tele je jeho inštalácia jednoduchšia a nevyžaduje si až 6cm krabičku.

Tento TKB stmievač obsahuje 1xZ-Wave stmievač zabudovaný priamo do jednopáčkového vypínača. Tlačítko vypínača ovláda priamo zabudovaný stmievač. 

Navyše, toto zariadenie ponúka aj možnosť dvojkliku na aktiváciu scén v riadiacej jednotke Z-Wave. Táto funkcia umožní napríklad dvojitým stlačením ovládať iné Z-Wave zariadenie alebu spúšťať akúkoľvek scénu. (Funkcia musí byť podporovaná riadiacou jednotkou).

Tento vypínač sa inštaluje tak jednoducho, ako sa inštaluje klasický vypínač. Pripojíte prívod (L a N) a do výstupu zapojíte kábel smerujúci do svetla. Nie je potrebné už nič ďalšie zapájať, keďže Z-Wave modul je súčasťou vypínača. Následuje už len jednoduché pridanie zariadenia do riadiacej jednotky, čo je veľmi jednoduchý krok a môžete svetlo ovládať popri tom klasickom spôsobe aj pomocou systému Z-Wave, teda napríklad mobilom, tabletom alebo pomocou pohybového senzora.

Vďaka tomuto riešeniu od TKB Homes je možné automatizovať Vaše existujúce svetlo v dome bez väčšej námahy. Nie je potrebné inštalovať žiadnu extra kabeláž. Navyše, vďaka výbornej cene TKB Homes vypínačov budete prekvapený, aký malý rozdiel je medzi klasickou elektroinštaláciou a tou Smart.

Plusy:
+ Super jednoduchá inštalácia
+ Nevyžaduje si hlbokú krabičku
+ V cene je zahrnutý Z-Wave modul aj vypínač
+ Ovláda a stmieva jeden svetelný obvod

+ LED dióda pre reportovanie stavu
+ Výhodná cena

Mínusy:

- Na vyriešenie "schodišťáku" je treba viacero týchto vypínačov

- Výrobca ponúka vždy len jednorámik, nemožnosť uložiť viac vypínačov do jedného rámiku

Vlastnosti:

  • Nástenný vypínač s jedným zabudovaným Z-Wave stmievačom
  • Moderný dizajn
  • Nahradí kompletný vypínač, nie je potrebné nič ďalšie pridávať
  • Relé až 1x 300W / 230VAC
  • Integrovaná LED dióda pre reportovanie stavu
  • Protokoly: Z-Wave Plus