Neohodnotené

Tlaková podložka - senzor tlaku

Tlaková podložka pre sledovanie napríklad osôb pred dverami, v posteli, na sedačke či na kresle.

Variant
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Vypredané Zvoľte variant
Kód: PM10 PM2 PM5 Zvoľte variant
Značka: HomeSystem
€35
Kategória: Ostatné
Záruka: 2 roky
Napájanie: 12-24VDC

Premýšľali ste už niekedy nad tým, ako spoľahlivo odhaliť to, že niekto stojí pred Vašími dverami? Alebo ako dať systému Smart Home vedieť, že ležíte na posteli alebo sedíte na stoličke v kancelárií? Tak presne to rieši tlaková podložka. Jednoduché zariadenie, ktoré Vám po správnej integrácií do systému Smart Home dá vedieť, keď je na nej zvýšený tlak.

Tieto podložky sa umiestňujú pod koberec alebo pod rohožku prípadne do matraca alebo na kancelárske kreslo. Ich funkčnosť je potom už veľmi jednoduchá. Akonáhle zaznamenajú zvýšený tlak, zopnú kontakt na výstupe.

Tento kontakt je následne možné odchytiť pomocou Smart Home senzorov ako je Fibaro Implant prípadne batériový senzor dverí Popp. Dva, respektíve 4 kábliky z podložky sa zapoja do vstupov senzora a od toho momentu je stav podložky reportovaný do systému Smart Home. 

 Tlakové podložky sú dostupné v 3 variantoch podľa rozmeru, ktorý Vám najviac vyhovuje. V ponuke sú:

- 720mm x 390mm x 3mm
- 230mm x 400mm x 3mm
- 305mm priemer

Upozornenie: Podložka nemusí reagovať pod hrubšou vrstvou, napríklad pod matracom. Jej primárne určenie je pod rohožku ku dverám alebo na miesta, kde je tlak vyšší a viac zameraný na jedno miesto.