1 hodnotenie

FIBARO Home Center 2

Centrum inteligentnej domácnosti Z-Wave od Fibara je tá správna voľba, ak chcete skutočne plnú kontrolu nad vaším inteligentným domom. FIBARO systém ponúka výborne vyladený softvér a funkcie, ktoré v iných systémoch budete len márne hľadať. Smart Home tak naozaj môže byť Smart.

Na objednávku
Kód: FIB_HOMEC2
Značka: FIBARO
€599 –13 % €520
Kategória: Riadiace jednotky pre Smart Home
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 2 kg
Napájanie: 230VAC
Podporované: Fibaro HC2
Protokol: Z-Wave
HC2 Left (1)
ZADARMOZADARMO €599 –13 %

FIBARO - Home Center 2 

Add a subheading
 
Home Center 2 je mozgom celého FIBARO systému alebo akéhokoľvek systému založeného na systéme Z-Wave. Dizajn zariadenia Home Center 2 bol vyvíjaný a navrhovaný tak, aby sme doň mohli implementovať mnohé jedinečné funkcie, ktoré ešte neboli použité. Home Center 2 mení automatizáciu fungujúcu na Z-Wave a predstavuje skutočnú Domácu inteligenciu.
 
Add a subheading (1)
Add a subheading (3)
 
Technické parametre
 
Rozmery a komunikácia:
 
 • Šírka: 225 mm
 • Dĺžka: 185 mm
 • Výška: 42 mm
 • Protokol:Z-Wave
 • Rádiový vysielací výkon:Do 1 dBm
 • Dosah: Do 50 metrov vonku a 30 metrov vo vnútri
 
fibaro-home-center-2-rozmery-2
 
 
Všeobecné informácie:
 
 • Procesor: Intel Atom Dual Core (1.6 GHz)
 • Operačná pamäť: 1 GB DDR RAM
 • Pevný disk:  2 GB SLC and 4GB MLC 
 • Napajánie: 9-12 VDC (i)
 • Operačná teplota: 0 - 40
 • VGA: 1
 • USB: 4
 
 
Intel Atom 1.6 Ghz procesor
 
 
4 GB MLC zálohovací disk
 
 
 
1GB Ram, 2GB SLC Disku
 
 
Vďaka svojej efektívnosti, Home Center 2 je oveľa, oveľa rýchlejšie než iné Z-Wave centrá, ktoré sú momentálne k dispozícií. Komunikácia v sieti Z-Wave sa dramatický zlepšila čo má za výsledok okamžitú odozvu na príkazy zaslané užívateľom.  
 
 
Dramatické zvýšenie bezpečnosti vďaka vhodnému prístupu Fibara k ochrane dát. Každé Home Center 2 má vlastný zálohovací disk, ktorý nesie zálohu systému, jedinečnú pre každé centrum. Tento komponent zabraňuje neautorizovanému prístupu do systému. 
   
Veľká pamäť + rýchly procesor = rýchla komunikácia medzi FIBARO systémovými zariadeniami. Hardvérová architektúra      použitá v Home Center 2 robí zo Z-Wave automatizácie systém fungujúci           rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým.                                                                                                                                                                                
 
Add a subheading (4)
Vložili sme obrovské úsilie do vytvorenia prefektného dizajnu a kvality konštrukcie, aby Vám Home Center 2 od Fibara ulahodil už na prvý pohľad. Čo vidíte - to dostanete. Home Center 2 od Fibara je vyrobené s kvalitného hliníka. Nenájdete na ňom žiadný lacný plast. Home Center 2 nie je však len dobre vyzerajúce zariadenie. Skutočné inovácie nájdete vo vnútri.

 

Rýchla a jednoduchá inštalácia

02
 
Zapoj elektrický kábel do POWER portu a sieťový kábel do LAN portu. Asi po dvoch minútach po zapojení bude Home Center 2 pripravené na prácu. Štandardne zariadenie čaká na IP adresu z Vášho DHCP servera. Ak ste si neni istý, stláčte a podržte RECOVERY tlačítko. Vďaka tomu si Home Center 2 nastaví automatickú statickú IP adresu 192.168.81.1 Na pripojenie do Home Center 2 stačí túto adresu zadať v internetovom prehliadači Vášho PC.

 _vyrp12_231Home_Center_inside_hqVýborný komfort vďaka panelu zariadení

 
Veľkou výhodou systému FIBARO sú takzvané panely. Ide o predprípravené funkcie systému, ktoré sú zamerané na tieto oblasti:
 
- Riadenie kúrenia - či už potrebujete ovládať elektrické kúrenie pomocou termostatov, alebo riadiť teplovodné podlahové kúrenie či radiátory, panel kúrenia Vám pomôže. Jednoducho si v ňom nastavíte harmonogram na každý deň v týždni a už sa nestaráte o to, aký typ kúrenia v ktorej miestnosti je. Takéto zónové kúrenie samozrejme môže byť kombináciou rôznych typov kúrenia (napríklad radiátory a podlahové kúrenie). Pomocou bežných scén si potom samozrejme môžete nastaviť naozajstné SMART KÚRENIE a napríklad vypnúť kúrenie keď otvoríte okno...
 
nowybackup   alarmpanel

- Riadenie chladenia -
nastavenie správnej teploty počas letných mesiacov prispeje k Vášmu komfortu. Podobne ako pri riadení kúrenia, aj na chladenie má FIBARO svoj panel. Stačí správne nastaviť Váš fan/coil termostat alebo pripojiť klímu a o viac sa nemusíte starať.

- Riadenie vlhkosti -
pokiaľ máte doma odvlhčovač, možno ste sa stretli s tým, že nastaviť správnu vlhkosť v správne časy dňa nie je úplne ľahké. FIBARO na to však má riešenie a pomôže Vám aj v tomto prípade. Stačí Váš odvlhčovač zapojiť pomocou Smart zásuvky a prepojiť ho na senzor vlhkosti

- Riadenie zavlažovania -
v dome sa systém stará o Vaše pohodlie, no vo Fibare nezabudli ani na Vašu záhradu. Pomocou panelov zavlažovania si jednoducho nastavíte to, kedy a ako intenzívne sa majú zavlažovať jednotlivé zóny záhrady. Pridaním senzora zrážok právnym nastavením scén neskôr docielite aj odloženie zavlažovania v prípade dážďa.
 
Ako na aktualizáciu (1)

- Riadenie zabezpečenia - aj keď FIBARO systém nie je systémom zabezpečenia, pre tých, ktorý plnohodnotnú zabezpečovačku nemajú ponúka panel Alarmu. Vďaka tomuto panelu a s použitím napríklad senzorov dverí a vonkajšej sirény môžete spustiť alarm v prípade otvorenia dverí či okna vo Vašej neprítomnosti.
 
 
Viac informácií o inteligentných domoch s protokolom Z-Wave nájdete na www.rozumnedomy.sk

 

vyber riadiacej jednotky

 

Čo dokáže systém Fibaro

Rozhranie Fibaro Home Center 2