Neohodnotené

Aqara teplotný a vlhkostný senzor

Skladom na predajni (> 5 ks)
Kód: WSDCGQ11LM
Značka: Z-Wave>ME
€19
Kategória: Works with Xiaomi Aqara
Záruka: 2 roky
Napájanie: Batéria
Protokol: Zigbee
Rozmer: 26x26x9mm
Napájanie: CR2032
Výdrž: 2 roky

temperature_and_humidity_sensor_en-pc-product6

Aqara senzor teploty, vlhkosti a tlaku

To, aká kvalita vzduchu je v našom dome jedna z najdôležitejších veci pre naše pohodlie. Tento Zigbee senzor dokáže reportovať do Smart Home systému práve teplotu, kvlhosť a tlak. Vďaka týmto údajom môžete v dome riadiť kúrenie, vetranie ale aj zvlhčovanie vzduchu. 

Senzor je naozaj malý a vďaka jeho jednoduchému dizajnu ho môžete umiestniť naozaj kdekoľvek potrebujete. Na základe získaných dát môžete potom riadiť jednu zo spomínaných oblasti. 

temperature_and_humidity_sensor_en-pc-product2

Senzor je napájaný 1xCR2032 batériou a výrobca garantuje výdrž až 2 roky. To je samozrejme možné vďaka dobrému energy managementu Zigbee protokolu. 

Aby sme mohli tento senzor používať v našom dome, potrebujeme Smart Home riadiacu jednotku. Senzor bol primárne vyrobený pre riadiacu jednotku Xiaomi Aqara, kde môže fungovať s ostatnými Xiaomi Aqara zariadeniami. Pokiaľ máte senzor pridaný v tejto riadiacej jednotke, môžeme ho integrovať taktiež do Apple HomeKit systému.

Obrovskou výhodou je však podobne ako pri ostatných Aqara zariadeniach to, že riadiaca jednotka Homey všetky tieto zariadenia podporuje už v základe, bez potreby použitia Aqara Hubu. To nám dáva obrovské možnosti, nakoľko Homey okrem produktov Aqara podporuje až 50 tisíc iných zariadení. Prepojenie so všetkými týmito zariadeniami je pritom naozaj krásne a vôbec nevadí, že jedno zariadenie je Zigbee, iné Z-Wave alebo Wifi.

Výhody

+ Jednoduchý dizajn a malý rozmer
+ Podporované riadiacou jednotkou Homey
+ Reportuje teplotu, vlhkosť a tlak
+ Jednoduchá inštalácia
+ Príjemná cena

Nevýhody

- Teoreticky by mohlo obsahovať malý displej.